عمل به مسئولیت اجتماعی؛ عامل کلیدی در زیست اجتماعی

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران مسئولیت اجتماعی را رعایت تکالیف افراد ، شرکت ها و سازمان ها در قبال محیط و جامعه دانست و گفت: ایجاد و رعایت تعادل بین امیال و منافع و سود شخصی از یک سو و مصالح و خیر عام از سوی دیگر شرط لازم برای یک زیست اجتماعی سالم است. دکتر محمدجواد حق شناس در گفت وگو با تهرانیار، گفت: افراد عادی باید در زندگی و تلاش روز more »

ادامه مطلب »

ماسک زدن مصداق ایفای «مسئولیت اجتماعی» دربرابر گروه‌های درمعرض خطر جامعه است

مرضیه ابراهیمی، کارشناس مامایی و فعال مدنی به تشریح مسئولیت اجتماعی شهروندان در برابر کرونا پرداخته است، او در ادامه توصیه هایی را به زنان باردار و مادران هم کرده و معتقد است که استرس و ترس از کرونا تاثیر زیادی در وضعیت جسمانی افراد دارد. مرضیه ابراهیمی در گفت‌وگو با تهرانیار، دراین باره گفت: من به سبب شغلم با افراد زیادی در ارتباط هستم و اکثر آنها نیز زنان و فرزندانشان هستند. این ارتباط more »

ادامه مطلب »

ایفای مسئولیت اجتماعی چگونه منجر به همبستگی شهروندان می‌شود؟

یک روان‌شناس ایفای مسئولیت اجتماعی را یکی از راه‌های کاهش فاصله طبقاتی دانست و گفت: وقتی «همسبتگی اجتماعی» کاهش می‌یابد میزان ایفای «مسئولیت اجتماعی» هم به تبع آن کم می‌شود، چراکه افراد دیگر خودشان را جزوی از جامعه نمی‌دانند. امیرمحمد صفرانداقی در گفت‌وگو با تهرانیار به ریشه‌های تاریخی مفهوم «مسئولیت اجتماعی» پرداخت و گفت: مفهوم مسئولیت اجتماعی بیش از هر چیز به مفهوم «همبستگی اجتماعی» مرتبط است. چراکه مسئولیت اجتماعی فردی یک مفهوم مدرن است more »

ادامه مطلب »

«تهران،شهری برای همه» با توجه به مسئولیت‌پذیری اجتماعی ممکن است

  عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که برای تحقق شعار شهرهمه باید مسئولیت‌پذیری اجتماعی در میان شهروندان و نیز سازمان‌ها و دستگاه‌های فعال در شهر تقویت شود. حجت نظری در گفت‌وگو با تهرانیار، درباره نقش مدیریت شهری در تسهیلگری مسئولیت پذیری اجتماعی در شهر گفت: من معتقدم که شورای شهر یکی از مدنی‌ترین نهادها در کشورماست و از همین رو بسیاری از فعالیت‌های مدنی و اجتماعی از جمله همین مسئولیت‌پذیری more »

ادامه مطلب »

ایستادگی آتش‌نشانان؛ برابر حریق تا مقابل کرونا

با اعلام رسمی ورود کرونا به کشور، این ویروس خیلی زود تمام استان‌های کشور را در برگرفت و در این میان تهران نیز جزو اولین استان‌هایی بود که موارد قطعی ابتلا به کرونا در آن شناسایی و اعلام شد. همین موضوع نیز نگرانی‌های زیادی را برای دستکم نیمی از جمعیت ۱۰ میلیون نفری تهران و حومه‌اش ایجاد کرد. در آن روزها آتش‌نشانان یکی از اولین نیروهایی بودند که برای ضدعفونی اماکن و معابر شهر وارد more »

ادامه مطلب »
<