شرکت پاکسان با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در روزهای شیوع کرونا نقش موثری در کنترل قیمت بازار، تامین اقلام بهداشتی نایاب و در عین حال کمک به اقشار و گروه‌های خاص داشت.

به گزارش تهرانیار، شرکت پاکسان تولید کننده انواع مواد شوینده بهداشتی و صنعتی در ایران است که با بهره گیری از فناوری روز دنیا و با بکارگیری متخصصین و مهندسین مجرب، هم اکنون به عنوان یکی از موفق‌ترین شرکت های پیشتاز در صنعت مواد شوینده و بهداشتی، فعالیت می‌کند و از آن می‌توان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های تولید کننده مواد شوینده بهداشتی و صنعتی نام برد.

محصولات این شرکت با برندهای سپید، رخشا، گلی، پوش، ارکید، برف، کیمیا، نسیم، پونه، سیو، شبنم، گلنار و عروس در ایران و خارج از کشور در دسترس مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

شرکت پاکسان در ابتدا تحت عنوان شرکت تولیدی پاک‌کن با مسئولیت محدود، در تاریخ ۰۶/۱۰/۱۳۴۱ تحت شماره ۸۴۹۳ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی استان تهران به ثبت رسید، سپس در ۳۰ مهر سال ۱۳۴۹ به شرکت سهامی خاص پاکسان تغییر یافت. در سال ۱۳۵۸ به سازمان صنایع ملی ایران واگذار شد و در سال ۱۳۷۰ به بخش خصوصی منتقل شد.

در شهریور ۱۳۷۳ به شرکت سهامی عام تغییر یافت و سپس در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. مرکز اصلی شرکت در تهران واقع شده و با توجه به اینکه بیش از ۵۱ درصد سهام آن به طور غیر مستقیم به شرکت توسعه صنایع بهشهر تعلق دارد، شرکت پاکسان از جمله شرکت های گروه توسعه صنایع بهشهر است.

موضوع فعالیت شرکت عبارت است از تهیه و تولید انواع مواد شوینده و پاک کننده، محصولات بهداشتی و آرایشی، کارهای تولیدی و بازرگانی، سرمایه گذاری، صادرات، واردات و انجام هر نوع عملیات و معاملاتی که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با موضوع فعالیت شرکت باشد. این شرکت در روزهای شیوع کرونا و در راستای مسئولیت اجتماعی اقدام به کنتزل قیمت بازار و نیز کمک به اقشار خاص نظیر کادر درمان و دهک های پایین جامعه کرد.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<