پیشنهاد سردبیر خبر

پاکسان، از سلامت خانواده تا سلامت جامعه

۷۳ / ۱۰۰

شرکتی که سال‌ها شعار اصلی‌اش را اندیشیدن به سلامت خانواده بود، با شیوع کرونا و مجموعه اقداماتش در این ایام نشان داد که نسبت به سلامت جامعه نیز حساس است.

به گزارش تهرانیار، شیوع کرونا، روزگار متفاوتی را برای مردم ایران وجهان رقم زد، روزگاری که بدون شک مسئولیت اجتماعی یکی از مهم‌ترین ارکان آن است و به کمک آن می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد. در ایران نیز کرونا مشکلات زیادی ایجاد کرد که البته مسئولیت پذیری جوامع و افراد بخش قابل توجهی از آن را حل و فصل کرد.

در این میان یکی از جدی‌ترین مشکلات موجود که در روزهای نخست شیوع کرونا خود را نشان داد، کمبود مواد ضدعفونی کننده و شوینده بود. این کمبود سبب افزایش قیمت و سوداگری یک عده نیز شده بود و در این میان شرکت‌های نظیر پاکسان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد ضدعفونی در کشور است، بودند که با مداخله به موقع در بازار با کمبود مواد ضدعفونی کننده و نیز افزایش قیمت آن مقابله کردند.

این البته تمام اقدامات پاکسان نبود و این شرکت در عمل به مسئولیت اجتماعی خود اقدام به توزیع رایگان برخی از این اقلام در میان مردم و به ویژه نیازمندان، مشارکت در رزمایش همدلی کرده و توجهی ویژه نیز به سلامت کارمندان خود داشت.

راه‌اندازی خط تولید ضدعفونی کننده در عرض کمتر از ۷۲ ساعت

در همین راستا پس از ۷۲ ساعت پس از  اعلام رسمی ورود کرونا به کشور  با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و کمبود مواد ضدعفونی کننده شرکت پاکسان خط تولید محلول ضدعفونی کننده ارکید را با حضور دکتر محسنی مجد مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر در شرکت پاکسان راه اندازی کرد.

این شرکت  با اتخاذ تدابیری برای تولید این محصول دست به کار شد و محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح حاوی الکل با درجه خلوص ۸۰درصد را مطابق با استانداردهای جهانی و بالاترین کیفیت در شرکت پاکسان و در کمترین زمان ممکن تولید کرد و به گفته مصطفایی مدیرعامل این شرکت این قابلیت وجود دارد که سقف تولید ارکید به ۱۵هزار لیتر برسد.

توزیع این محلول ضدعفونی‌کننده با نام تجاری ارکید با مشارکت شهرداری تهران از تاریخ نهم اسفندماه در تعدادی از میادین میوه و تره‌بار شهر تهران آغاز شد تا ازاین طریق مواد ضدعفونی کننده بدون واسطه و با قیمت مصوب به دست مردم برسد.

شرکت پاکسان همچنین در راستای اهداف انسان دوستانه و رسالت خود برای حفظ سلامت شهروندان و مسوولیت اجتماعی، صابون هتلی «سیو» را به صورت رایگان در ایستگاه‌های مترو و نقاط پرتردد شهر تهران توزیع کرد.

برپایی ایستگاه ضدعفونی در مناطق پرتردد و ضدعفونی کردن عابران و اهدا محلول ضدعفونی کننده به شرکتها سازمان ها و ارگان های مختلف به منظور حفظ سلامت کارکنان از جمله دیگر اقدامات این شرکت بود.

تقدیر فرمانده ستادمقابله با کرونا در تهران از پاکسان

اقدامات پاکسان تقدیر، دکتر زالی فرمانده ستادمقابله با کرونا در تهران را نیز به دنبال داشت و او در بازدید از خط تولید مواد ضدعفونی کننده این شرکت با اشاره به شیوع کرونا  در کشور و تلاش‌های بخش‌های درمان و صنعت کشور گفت: با شیوع این بیماری ما شاهد برنامه‌های خلاقانه و مبتکرانه با اتکا به مسئولیت‌پذیری اجتماعی در همه کشور بوده‌ایم و ازجمله بخش‌هایی که نقش مثبت، مشارکتی و به‌سزایی  را  تابه‌حال داشته‌اند عزیزان ما در صنعت شوینده کشور بوده‌اند. شرکت‌های تولیدکننده این گروه و خصوصاً پاکسان در تمام طول تعطیلات مستمراً خدمات خود را ارائه داده است و با توجه نیاز کشور و همچنین کنترل بازار از حیث مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده و جلوگیری از فرصت‌طلبی سود جویان، بدون هیچ وقفه‌ای به‌صورت یکسره مشغول به تولید و فعالیت بوده‌اند که قابل تقدیر است.

در جریان این بازدید، مجید محسنی مجد مدیرعامل گروه توسعه صنایع بهشهر که پاکسان جزو زیرمجموعه‌های محسوب می‌شود نیز گفت:  و در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی در هر چهار شرکت تولید کننده شوینده خود موفق شدیم با کار جهادی و تلاش شبانه روزی علاوه بر تولید محصولات شوینده، بیش از ۵٠ درصد از ظرفیت تولید را به محلول و ژل ضد عفونی کننده اختصاص دهیم که این تنها در راستای کمک و جلوگیری از مواجهه کشور با کمبود محصولات شوینده و کاستن دغدغه‌ها و نگرانی مردم ایران از حیث تأمین محصولات ضد عفونی کننده بوده است.

به گفته مدیر عامل گروه توسعه صنایع بهشهر با بیان اینکه ظرفیت تولید روزانه ۱۱۰ تن مواد ضد عفونی کننده را دارد.

توجه ویژه به سلامت کارکنان

همزمان با اقداماتی که پاکسان برای سلامتی جامعه و محافظت از افراد آن در برابر کرونا انجام داد، غربالگری و تست سلامت کارکنان و توجه به وضعیت آنان نیز در دستور کار قرارگرفت و این شرکت در راستای مسئولیتی که در قبال نیروهای خود داشت، طی دو مرحله برای غربالگری کرونا اقدام به اخذ آزمایش خون از آنان کرد. انجام معاینات روزانه پرسنل رستوران توسط پزشک مجموعه، ضدعفونی پرسنل در زمان صرف ناهار و شام، سرو غذا در ظروف یکبار مصرف، ارائه قرص ویتامین D به پرسنل برای مصرف یک ماهه، انجام تب سنجی پرسنل واحدهای مختلف در طول روز و…. از جمله دیگر اقدامات پیشگیرانه  این شرکت در مورد سلامت نیروهای خود است که بناست به صورت دوره‌ای و تا زمان بر طرف شدن خطرات ادامه یابد.

تهیه و توزیع تجهیزات حفاظتی نظیر ماسک و دستکش برای تمامی پرسنل ستادی و تولیدی، انجام عملیات تب سنجی در بدو ورود پرسنل به شرکت در سه شیفت کاری، تب سنجی کلیه مراجعان به شرکت، ضدعفونی پرسنل در سه شیفت به صورت روزانه در ورودی شرکت، ضدعفونی سرویس های ایاب وذهاب به صورت روزانه، انجام تب سنجی و توزیع ماسک و محلول ضدعفونی کننده بین رانندگان سرویس های ایاب و ذهاب، ساماندهی بهداشتی کلیه صفوف و تشکل ها و جلسات از اسفند ماه تا کنون، تغییر سیستم ثبت ورود و خروج پرسنل از اثر انگشت به تشخیص چهره توسط واحد منابع انسانی، تهیه و توزیع بروشور و نصب بنرهای آموزشی-انگیزشی و بهداشتیی در سطح شرکت، توزیع محلول ضدعفونی کننده بین پرسنل خدمات اداری و واحدها جهت ضدعفونی سطوح به صورت روزانه، انجام معاینات روزانه پرسنل رستوران توسط پزشک مجموعه، ضدعفونی روزانه رستوران قبل از زمان صرف ناهار و شام، تغییر چیدمان صندلی های رستوران و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زمان بندی ورود پرسنل به رستوران، با هماهنگی مدیران مربوطه، به منظور جلوگیری از ازدحام، افزایش تعداد سرویس های ایاب و ذهاب جهت جلوگیری از تراکم پرسنل در سرویس‌ها، توزیع پک سلامت با حمایت مدیر عامل شامل ماسک، محلول ضدعفونی کننده و بروشور آموزشی و ضدعفونی ماشین‌های حمل بار از استان‌هایی که بیشترین درگیری با کرونا داشتند نظیر قم و گیلان و … از جمله این اقدامات است.

انجام تب سنجی پرسنل واحدهای مختلف در طول روز، بررسی وضعیت سلامت پرسنل مشکوک توسط پزشک، اعطای مرخصی به پرسنل مشکوک به کرونا ، دورکاری پرسنل و کاهش حضور کارکنان در شرکت، تدوین دستورالعمل های اضطراری برای شرایط بحران کرونا نظیر دستورالعمل انتقال بیمار به بیمارستان، دستورالعمل رعایت بهداشت آبدارخانه ها، تابلوهای استفاده از آسانسور و رعایت بهداشت عمومی هم طی این مدت برای سلامت کارکنان پاکسان در دستور کار قرار گرفته است.

پاکسان همزمان با سالروز شهادت حضرت علی(ع) و لیالی قدر در رزمایش «همدلی مومنانه» کهتوسط گروه توسعه صنایع بهشهر انجام شد نیز مشارکت داشت. در این طرح  ۳۰۰۰ بسته معیشتی به ارزش پنج میلیارد ریال تهیه و بنا شد تا در تهران توزیع شود.

کارکنان پاکسان در روزهای شیوع کرونا پویشی داوطلبانه را نیز به راه انداخته و دیگر کارمندان و کارگران را نیز به آن دعوت کردند. این پویش که “من محل کارم را تمیز نگه میدارم”  نام دارد. از کارمندان خواسته تا در راستای مسئولیت اجتماعیشان نسبت به رعایت نکات بهداشت فردی در محل کارشان اقدام کنند.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<