پیشنهاد سردبیر خبر

همیاران شهر در کنار محرومان شهر

جمعیت همیاران شهر همزمان با شیوع کرونا در کشور ضمن توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی در کوره‌های آجرپزی تهران، اقدام به توزیع غذای گرم در بین زباله‌گردها، کارتن‌خواب‌ها و کودکان کار و خیابان کرد.

به گزارش تهرانیار، جمعیت همیاران شهر در دوران شیوع کرونا و از اسفندماه سال گذشته اقدام به راه‌اندازی کمپینی در کوره های آجرپزی منطقه دولتخواه کرد. این داوطلبان اقدام به ضدعفونی محیط، آموزش‌های خود مراقبتی و توزیع بسته‌های بهداشتی و غذایی بین ساکنان این منطقه کرده است. همچنین احداث مخازن دست‌شویی در منطقه برای سرو‌یس‌های بهداشتی نیز از دیگر اقدامات آنها بوده است.
در ادامه فعالیت‌های این جمعیت کمپینی با عنوان «فراموش شده» نیز راه اندازی شد که در مناطق جنوبی تهران یعنی مناطق ۱۷، ۱۸ و ۱۹ به سراغ زباله گردها، کارتن‌خواب‌ها، کودکان کار، خانواده‌های نیازمند و اتباع افغانستانی رفت تا اقدمات ضدعفونی، آموزش خود مراقبتی و توزیع بسته های بهداشتی و غذایی را انجام دهد. این طرح همچنان ادامه دارد و در ایام ماه مبارک رمضان هم توزیع غذای گرم بین زباله‌گردها و کارتن خواب‌ها ادامه پیدا کرده و هرشب بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرس غذا بین آنها توزیع می‌شود.
همچنین بسته‌های غذایی و بهداشتی نیز از ابتدای ماه مبارک رمضان تهیه و بین خانواده های نیازمندان توزیع شده است. برنامه های دیگری مانند ذبح گوسفند و توزیع گوشت قربانی بازدید از خانه سالمندان و … از دیگر برنامه های اخیر این جمعیت بوده است.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<