پیشنهاد سردبیر

مرتضی حیدری، شصتمین شهید آتش ‌نشانی تهران

۱۰ / ۱۰۰

آتش‌نشان مرتضی حیدری، در ساعات پایانی پنجشنبه دوم مرداد ماه ۱۳۹۹ در حین عملیات اطفای حریق در محله شوش دچار حادثه شده و به شهادت رسید تا این روز با تلخی و خبری شوکه کننده برای آتش‌نشانان تهرانی و بسیاری از مردم تهران به پایان برسد.

به گزارش تهرانیار، حوالی ساعت ٢٠:٣۵ پنجشنبه دوم مرداد ماه بود که خبر وقوع حریق در یک مغازه واقع در خیابان شوش، خیابان صابونیان به سامانه ١٢۵ آتش نشانی اطلاع داده شد، ستاد فرماندهی مانند ده‌ها ماموریت و عملیات روزانه، آتش نشانان سه ایستگاه با کمترین فاصله زمانی را به محل حادثه اعزام کرد و دقایقی بعد عملیات اطفای حریق آغاز شد. همه چیز می‌رفت که مانند دیگر حوادث پایتخت به اتمام برسد تا اینکه در حین عملیات و در شرایطی که آتش نشانان به کانون آتش نفوذ کرده بودند، مرتضی حیدری، آتش‌نشان ۳۶ ساله ایستگاه ۹۱ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به چاهک بالابری که به زیرزمین راه داشت، سقوط کرد.

مرتضی حیدری به شدت دچار آسیب دیدگی شد و بلافاصله از سوی همکارانش به بیرون منتقل شده و تحویل عوامل اورژانس شد. او به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل شد، اما اقدامات درمانی نتوانست جانش را نجات دهد و دقایقی بعد مرتضی حیدری فوت شد تا پس از آن به عنوان شصتمین شهید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران شناخته شده و عنوان شهید پیش از نامش قرار بگیرد.

از مرتضی حیدری پسری خردسال به یادگار مانده است. او به گفته همکارانش یکی از شجاع ترین آتش نشانان ایستگاه بوده و بارها در انجام امور مختلف داوطلبانه وارد عملیات شده است.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<