دسته‌بندی نشده

علیرضا قربانی

۸۱ / ۱۰۰

علیرضا قربانی

متولد ۱۳۵۰

خواننده موسیقی سنتی ایرانی

به گزارش تهرانیار، علیرضا قربانی یکی از معروف‌ترین خواننده‌های موسیقی سنتی ایرانی است که از حدود ۱۳ سالگی به این حوزه ورود کرده نزد اساتید نامدار موسیقی آموزش دیده است. قربانی فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان خواننده موسیقی ایرانی از اواسط دهه ۷۰ آغاز کرد و در سال ۱۳۷۷ پس از شروع فعالیت رسمی ارکستر موسیقی ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی و خوانندگی محمدرضا شجریان و با معرفی حسین عمومی و علی تجویدی، همکاری خود را به عنوان خواننده ثابت ارکستر ملی ایران آغاز کرد.

 

آلبوم اشتیاق به آهنگ سازی فرهاد فخرالدینی به عنوان اولین اثر ارکستر موسیقی ملی ایران و نخستین آلبون علیرضا قربانی است که در سال ۱۳۷۹ منتشر شد. در سال۱۳۸۳ آلبوم فصل باران، در سال۱۳۸۴ آلبوم از خشت و خاک، در سال۱۳۸۵ آلبوم سوگواران خموش، در۱۳۸۵ آلبوم روی در آفتاب، در سال۱۳۸۷ آلبوم ‌های سرو روان،و سمفونی مولانا از وی منتشر شد.

در سال۱۳۸۸ آلبوم رسوای زمانه معروفیت او را دو چندان کرد و در همان سال آلبوم قاف عشق از او منتشر شد.

در سال۱۳۹۰  دو آلبوم بر سماع تنبور و جلوهٔ گل را منتشر کرد و در سال۱۳۹۱ آلبوم‌های حریق خزان و هم آواز پرستوهای آه را روانه بازار کرد. سال ۹۳ سال پرکاری برای قربانی بود و او سه آلبوم رفتم و بار سفر بستم، قطره‌های باران و  سودایی را منتشر کرد.

دو آلبوم دیگر قربانی در سال۱۳۹۴ به نام‌های دختِ پری وار من عاشق چشمت شدم منتشر شد. و پس از آن با یک سال وقفه در سال۱۳۹۶ آلبوم فروغ را منتشر کرد. آخرین آلبوم قربانی نیز کاری مشترک با همایون شجریان بودکه در سال ۱۳۹۸ به نام  افسانه چشمهایت منتشر شد.

قربانی در روزهای شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌های کنسرت تصمیم به برگزاری کنسرتی آنلاین و البته کاملا رایگان در روز پنجشنبه هشتم خردادماه گرفته و آن را در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود دانسته است.

اینستاگرام علیرضا قربانی ( کلیک کنید)

پایان پیام

 

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<