پیشنهاد سردبیر خبر گفتگو

شکست کرونا با مسئولیت اجتماعی

جانشین شهردار تهران در ستاد مقابله با کرونا مسئولیت پذیری اجتماعی افراد و دستگاه‌ها را امری مهم و موثر در کاهش ریسک و مقابله با کرونا دانست.

رضا کرمی محمدی در گفت وگو با تهرانیار درباره نقش مسئولیت پذیری اجتماعی در مواجهه با بحران‌های مختلف از جمله بحران شیوع کرونا گفت: واقعیت این است که توجه به مسئولیت اجتماعی امری بسیار مهم است و باید در تمام ابعاد مورد توجه قرار بگیرد.
وی ادامه داد: در حوزه بحران‌ها نیز ما نیازمند مسئولیت‌پذیری اجتماعی هستیم و به همین دلیل نیز در هیات امنای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، معاون اجتماعی شهردار را نیز اضافه کرده‌ایم. تا بتوانیم بسیاری از اقدامات در این حوزه را با نگاه کارشناسی‌تری پیگیری و اجرا کنیم.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران با اشاره به نقش مسئولیت اجتماعی در بحران‌ها گفت: در حوزه مدیریت بحران چه در مورد زلزله و بحران‌ها و حوادث طبیعی باشد و چه در مورد مواردی نظیر شیوع کرونا، یکی از اصلی‌ترین حوزه‌هایی که افراد و سازمان‌ها می‌توانند مسئولیت اجتماعی خود را در آن ایفا کنند، بخش آموزش و آگاهی‌رسانی است. واقعیت این است که گاهی این موضوع ساده گرفته می‌شود اما آموزش و آگاهی‌بخشی عنصری بسیار مهم در مواجهه با بحران‌هاست.
وی ادامه داد: در همین ماجرای شیوع کرونا، ما دیدیم که در روزهای نخست و ماه اسفند مردم چندان این بیماری را جدی نگرفته بودند، اما کم‌کم توجه به کرونا جدی شد. بخشی از آن را عمل کردن رسانه‌ها، سازمان‌ها و افراد به مسئولیت اجتماعی‌شان در آگاه‌سازی افراد می‌دانم.
جانشین شهردار تهران در ستاد مقابله با کرونا افزود: مسئولیت اجتماعی ما نیز ایجاب می‌کند که از افراد داوطلب، سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌هایی که برای پیش‌برد اهداف در راستای مقابله با بحران تلاش می‌کنند حمایت کنیم. در همین راستا نیز شهرداری تهران همکاری خوبی با نیروهای داوطلب بسیج، سازمان‌های مردم نهاد، هلال احمر و … داشته است که نتیجه آن هم به نفع مردم و کاهش ریسک ابتلا به کرونا بوده است.
کرمی محمدی به نرم افزار و سامانه ماسک نیز اشاره کرد و گفت: یکی از نمونه‌های مسئولیت اجتماعی همین نرم افزار بود که سرانجام به تایید وزارت بهداشت هم رسید و عملکرد بسیار خوبی دارد. گردانندگان این سامانه به مسئولیت اجتماعی خود در خصوص هموطنان و شهروندان عمل کردند و مسئولیت اجتماعی دیگر سازمان‌ها نیز حمایت از آن بود.
وی عمل کردن دستگاه‌ها و افراد به مسئولیت اجتماعیشان را امری موثر در کاهش ریسک کرونا و مقابله با آن اعلام کرد و گفت: همه ما نسبت به جامعه و شهرمان مسئولیت داریم و وظیفه ماست که هر یک تاجایی که می‌توانیم مسئولیت خودمان را به درستی در برابر آن ایفا کنیم.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<