دسته‌بندی نشده

شهروند مسئولیت پذیر| مریم اطیابی

۷۸ / ۱۰۰

مریم اطیابی

متولد ۱۳۵۹

خبرنگار

کارشناس ارشد ارتباطات

به گزارش تهرانیار، مریم اطیابی خبرنگاری را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و با تمرکز بر میراث فرهنگی و گردشگری در رسانه‌های متعددی نظیر همشهری، هفت صبح، تهران امروز، جام‌جم، ایسکا، اسکان، فرهنگ آشتی، کرگدن و … به شکل رسمی یا حق‌التحریر مطلب نوشته است.

اطیابی در این مدت بارها با پیگیری‌های رسانه‌ای و غیررسانه‌ای خود از تخریب اماکن تاریخی و واجد ارزش در پایتخت و دیگر نقاط کشور جلوگیری کرده است. او از شهریورماه سال گذشته به دلیل محدودیت‌ها و سانسورهایی که پیش روی رسانه‌های رسمی برای انتشار اخبار حوزه میراث فرهنگی وجود دارد، فعالیت تمام وقت خود با رسانه‌ها را پایان داده و به شکل محدود و حق التحریر با چند رسانه همکاری دارد.

محدودیت‌ها اما منجر به توقف اطیابی نشده و او با همراهی سه تن دیگر از خبرنگاران کانال و صفحه اینستاگرام میراث باشی را تاسیس کرده تا همچنان به فعالیت خبری خود در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری ادامه دهد.

احیای پل تاریخی کن، ممانعت از دیوارکشی در مقابل مجلس شورای اسلامی، افشای ساخت و ساز غیرمجاز در حریم کاخ گلستان، جلوگیری از تخریب بخش‌هایی از خانه اتحادیه، پیگیری ماجرای کشف مومیای در تهران و … از جمله اقداماتی است که از سوی اطیابی انجام و منجر به حفظ میراث تاریخی تهران شده است.

اینستاگرام میراث باشی ( اینجا)

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<