دسته‌بندی نشده

شهروند مسئولیت پذیر | فرزاد خبوشانی

۶۷ / ۱۰۰

فرزاد خبوشانی
متولد: ۱۳۶۹  اصفهان
عکاس

تهرانیار | فرزاد خبوشانی عکاسی را از دوران نوجوانی آغاز کرد و از همان زمان نیز به دلیل علاقه‌ای که به موضوعات و مسائل اجتماعی داشت، جذب عکاسی از موضوعات اجتماعی شد. او از سال ۱۳۸۹ با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) همکاری‌اش را آغاز کرده که این همکاری همچنان ادامه دارد.
دبیر عکس هفته نامه کیمیای ایران از سال ۹۱ تا ۹۳ و دبیر عکس مجله قهوه دان از سال ۹۴ تا کنون از دیگر فعالیت‌های او در بخش عکاسی است.

خبوشانی پیش از این به عنوان نفر اول در بخش عکس از هشتمین جشنواره مطبوعات و نمایندگی خبرگزاریهای داخلی استانی انتخاب شده و چندین نمایشگاه مختلف عکاسی نیز برگزار کرده است. اما  دلیل انتخاب او به عنوان شهروندان مسئولیت پذیر، فعالیت داوطلبانه او برای به تصویر کشیدن موضوعات و مشکلات اجتماعی و انسانی است.

او در روزهایی که ورود کرونا به کشور هنوز رسما اعلام نشده و دانش پزشکی اطلاعات کمی در مورد این بیماری داشت، داوطلبانه به مراکز نگهداری از افراد مشکوک به کرونا رفته و برای آنکه حساسیت اجتماعی پیرامون کرونا ایجاد کند، اقدام به عکاسی از این محل و فضا کرد. تصاویری که بازخورد بسیاری در فضای مجازی و میان شهروندان داشت و مردم این هشدار را داد که خطر کرونا بسیار جدی است.

از دیگر تصاویر اجتماعی ثبت شده از سوی خبوشانی که بازخورد خیلی خوبی در سطح جامعه داشت، می‌توان به گزارش تصویری افراد بی‌خانمان در روزهای تاکید بر قرنطینه خانگی، گزارش کودکان کار و … اشاره کرد.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<