پیشنهاد سردبیر خبر

سام الکترونیک همزمان علیه کرونا و بیکاری

باهم قوی‌تر از همیشه، عنوان کمپنی است که شرکت سام الکترونیک از زمان شیوع کرونا راه‌اندازی کرده تا در جریان آن علاوه بر تامین موادضدعفونی کننده و کمک به اقشار فرودست  و همچنین تجهیز لوازم مورد نیاز کادر درمان، با تعدیل و بیکاری نیز مقابله کند.

 

به گزارش تهرانیار، سام الکترونیک شرکتی است که نامش با تولید لوازم الترونیک و خانگی گره خورده و در سال‌هایی که بسیاری از برندها به دلیل مسائل ناشی از تحریم‌ها اقدام به ترک بازار ایران کردند، این شرکت توانست با تولید محصولات با کیفیت نقش موثری در جبران خلا عدم حضور این شرکت‌ها داشته باشد.

سام الکترونیک اما در دوران شیوع کرونا نیز نقشی ویژه و بسیار پررنگ برعهده گرفت. این شرکت درست در روزهایی که نگرانی زیادی در مورد مواد ضدعفونی کننده و کمبود آن وجود داشت وارد عمل شده و خطر تولید موادضدعفونی کننده دست و سطوح را راه‌اندازی کرد. اقدامی که هم در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی این شرکت در مقابله با کرونا انجام شد و هم اقدامی بود برای جلوگیری از بیکاری شماری از افرادی که ممکن بود تحت تاثیر همه‌گیری کرونا شغل خود را از دست بدهند.

اقدامات سام الکترونیک جنبه عام المنفعه و مردم یاری نیز داشت و این شرکت در عمل به مسئولیت اجتماعی خود هزاران محلول ضدعفونی و اقلام تولیدی خود را به شکل رایگان در میان ساکنان مناطقی از تهران، مرزنشینان و نهادهای چون بهزیستی و هلال احمر توزیع کرده است.

علیه کرونا و بیکاری

همانطور که گفته شد، شرکت تولیدکننده لوازم خانگی سام الکترونیک در زمان شیوع کرونا نیروهای خود را تعدیل نکرد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت اعلام شده‌اند، به فعالیت خود ادامه داده و در کنار ابقای تولید پیشین، خط تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده دست، سطوح و سبزیجات را راه‌اندازی کرد. شرکت لوازم‌خانگی سام محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست، سطوح و سبزیجات را روزانه و به صورت چهار تا پنج هزار بسته نیم لیتری تولید و به صورت رایگان توزیع می‌کند.

این شرکت همچنین چهار هزار محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح را نیز به اداره بهزیستی شهرستان ساوجبلاغ اهدا کرده تا در میان مراکز شبانه روزی تحت نظارت سازمان بهزیستی در این شهرستان توزیع شود.

کارمندان این شرکت نیز افراد مسئولیت پذیری هستند به طوری که حدود ۶۰ نفر از پرسنل این شرکت در این خط تولید مشغول به کار هستند و حقوق و دستمزدی از این بابت دریافت نمی‌کنند.

این اقدام شرکت سام الکترونیک تقدیر بسیاری از مسئولان را نیز درپی داشت، به طوریکه پیروز حناچی، شهردار تهران در بازدید از خط تولید محصولات بهداشتی این کارخانه با تقدیر از اقدامات انجام شده لوح تقدیری را به پاس مسئولیت اجتماعی به این شرکت اهدا کرد. احمدعلی گودرزی، جانشین فرمانده ناجا نیز در بازدید از این کارخانه اقدامات انجام شده از سوی این شرکت و به خصوص اهدای رایگان ۱۰ هزار لیتر  مواد ضدعفونی کننده به مرزنشینان تقدیر کرد.

از توزیع رایگان موادضدعفونی کننده تا اهدای تجهیزات بیمارستانی

محمد نصیری رئیس سازمان  داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور نیز با تقدیر از سام الکترونیک گفته بود: فعالیت اجتماعی بنگاه اقتصادی مانند شرکت سام  به‌ عنوان یک جایگاه حقوقی در موضوع فعالیت ارائه خدمات نگاه برنده شدن نداشته است. این مسوولیت اجتماعی عالمانه بوده و مثلاً در حوزه پوشش بیمارستانی با توجه به نیازسنجی اهدای ۹۰ هزار کاور کفش از سوی شرکت سام سرویس برای استفاده کادر درمانی صورت گرفته است.

شاهین فتحی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در حاشیه تحویل اقلام اهدایی شرکت سام الکترونیک گفته بود: در راستای پشتیبانی وزارت بهداشت و اقدامات ستاد استانی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اقدامات متعددی در دستور کار ما قرار داشته است، در این شرایط اقدامات شرکت سام  در ارائه خدمات داوطلبانه قابل ستایش است، زیرا در شرایطی که همه ارکان نظام برای تأمین سلامت جامعه بسیج شده اند، پیشگامی شرکت سام سرویس در انجام کار خیر و برعهده گیری مسوولیت اجتماعی و التزام این شرکت به تجهیز اماکن نقاهتگاهی و خرید بخشی از وسایل مورد نیاز هلال احمر برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا، قابل تقدیر است.

علی موذن شهردار ناحیه سه منطقه ۲۱ تهران نیز درباره اقدامات این شرکت گفت:  شرکت سام الکترونیک در راستای مسوولیت اجتماعی پک محلول های ضدعفونی دست و ضدعفونی سطوح را در منطقه توزیع کرده است. ساکنان این منطقه از اقشار متوسط به پایین و کارمند یا کارگر هستند، به همین دلیل توزیع پک های لوازم بهداشتی سام الکترونیک در پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا مهم بود.

حمید سپاهی عضو شورایاری منطقه ۲۱ نیز با بیان اینکه شرکت سام الکترنیک تنها در مرحله اول ۶ هزار پک محلول ضدعفونی رایگان در منطقه ۲۱ توزیع کرد، گفت: شرکت سام الکترونیک در چند مرحله محلول ضد عفونی دست و سطوح در منطقه ۲۱ توزیع کرد و این گام مهمی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در این منطقه بود. با توجه به اینکه شرکت سام سرویس پیش از این نیز در اشتغالزایی و کمک به NGO های منطقه اقدامات گسترده ای انجام داده، قرار است حضور شرکت در مدیریت بحران شهرداری منطقه به صورت ثابت و پایدار باشد.

توجه ویژه به سلامتی کارکنان

سام الکترونیک در عین حال توجه ویژه‌ای نیز به سلامتی کارکنان خود داشته است. علیرضا موسوی مجد مدیرعامل کارخانه سام الکتریک دراین باره گفته بود:  تمام تمهیدات لازم برای حفظ سلامت کارکنان در نظر گرفته شده و این شرکت با در نظر گرفتن پروتکل وزارت بهداشت، فاصله بین نیروی کار در خط تولید را به دو متر تغییر داده و از طرف دیگر یکی از خطوط تولید لوازم خانگی صوتی و تصویری را نیز به تولید محلول ضد عفونی اختصاص داده شده است.

مشارکت در ضدعفونی معابر

 شرکت سام الکترونیک در ضدعفونی معابر نیز مشارکت داشت و  با اهدای ۵۰ عدد پمپ سم‌پاش برای ضدعفونی معابر توسط گروه‌های داوطلب و ۱۷ عدد ترمومتر برای غربالگری تب‌سنجی و اعطای بخشی از کمک‌های خود مانند یخچال، لباسشویی و تلویزیون به نقاهتگاه بیمارستان نور افشار هلال‌احمر و نقاهتگاه شهریار در کمک به حفظ سلامت جامعه پیش قدم بود.

تاکنون در چند مرحله شرکت سام سرویس و کارخانه سام الکترنیک تجهیزات بهداشتی و لوازم ضدعفونی رایگان مناطق محروم تهران را تامین کرده اند، به طوری که از ۱۵ اسفندماه هر شب در محله های ناحیه سه منطقه ۲۱ شهرداری تهران طبق برنامه ریزی، ضدعفونی با استفاده از تانکر، واترجت و … آغاز شد و برخی از شهرک ها این منطقه که صنعتی است چندین بار تاکنون گندزدایی شده اند و در شرایط کنونی نیز به صورت دوره ای اینکار انجام می شود. در واقع از آنجایی که بخشی از بومیان این منطقه در واحدهای صنعتی فعالیت دارند ضدعفونی این محدوده می تواند، علاوه بر سلامت منطقه به حفظ تولیدات صنعتی نیز کمک کند.

همچنین همکاری با گروه های جهادی در راستای ضدعفونی معابر از دیگر اقدامات شرکت سام الکترونیک بوده، به گونه ای که ۱۸ فروردین امسال ضدعفونی منازل و معابر محله دولت خواه تهران به همت گروه جهادی احیاءالقلوب با ظرفیت ۴۰ نفر روزانه انجام شد و محلول های ضدعفونی و بسته‌های بهداشتی نیز به صورت رایگان در میان خانوارها توزیع شد.

اقدامات شرکت سام الکترونیک در مقابله با کرونا همچنان ادامه دارد.

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<