خبر

خرید پستی امن‎ترین روش خرید اینترنتی

با شیوع ویروس کرونا و تشویق افراد به عدم خروج از منزل، برای رعایت بیشتر اصول بهداشتی و با محدودیت های ترافیکی و تعطیلی مراکز تجاری، مراجعه به فروشگاه‌ها و بازارهای فیزیکی به حداقل خود رسیده است. در این شرایط، خرید از فروشگاه‌های الکترونیکی تبدیل به گزینه‌ای مطلوب شده است و تمامی اقشار جامعه به سمت آن گرایش پیدا کرده‌اند.

به گزارش تهرانیار، امکان خرید کالا در فضای مجازی، آسودگی خاطر را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان می آورد. اما در این شرایط، کسب‌ و کارهای الکترونیکی باید با دقت مضاعفی حقوق مصرف‌کنندگان را در تامین کالاها رعایت کرده و با قیمتهای متعارف عرضه کنند.

سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا فاتب در این خصوص معتقد است: یکی از روش های آسان و مناسب برای خرید، خرید اینترنتی است به شرطی که خریدی امن با رعایت نکات ایمنی داشته باشید.

او تاکید می کند: جهت خرید از فروشگاه های اینترنتی فعال، باید از فروشگاه های معتبر دارای آدرس پستی، تلفن و مشخصات و رصد در وب سایت شان استفاده کرد.

شرکت ملی پست در چنین شرایطی و با وجود سختی‌های موجود در خدمت‌رسانی به اقشار مختلف جامعه، نیز با تمام توان و قوا برای ایفای مسئولیت مصمم است از تمام سفارشات برای سرویس های فروش اینترنتی حمایت کند و کالا ها را به صورت امن به صاحبشان برساند.

در همین راستا سرهنگ کاظمی می گوید: امن ترین روش برای خرید اینترنتی استفاده از سیستم خرید پستی است که امروزه اغلب فروشگاه ها نیز از این سرویس استفاده می کنند. با استفاده از این روش می توان محصول مورد نظر را سفارش داده و محصول توسط شرکت ملی پست ارسال می شود و سپس مبلغ کالا به پیک تحویل می شود. در این روش با اطمینان خاطر و بدون اینکه پولی را از پیش، پرداخت شده باشد می توان محصول خود را خریداری کنید. استفاده از این روش برای کالاهایی که ماهیت فیزیکی دارند بسیار مناسب است.

از جمله مواردی که نیازمند توجه بیشتری است به شرایط و نحوه بسته‌بندی سفارشات، شرایط نگهداری کالا و مراحل ارسال بسته به مشتری مربوط است که در این ارتباط شرکت ملی پست با رعایت کامل موازین بهداشتی و با کنترل روزانه سلامت پرسنل در بخش های مختلف و ضد عفونی و گندزدایی مداوم دفاتر، محلهای بسته بندی و خودروها اقدام به توزیع و تحویل سفارشات و مرسولات حتی به صورت آنلاین به درب منازل می کند.

شرکت ملی پست با هدف ترویج و استفاده از کسب و کارهای الکترونیکی و اینترنتی پایه گذار و مجری کسب و کارهایی است که به صورت پلتفرمی مبادرت به ارائه خدمات می‌ کنند.

اما در شرایط فعلی کشور و شیوع ویروس کرونا وظیفه پست سنگین تر از گذشته شده است، زیرا این شرکت برخود فرض می داند تا ضمن انجام وظیفه ذاتی خود در ارائه با کیفیت خدمات، نسبت به رعایت و اجرای مستمر کلیه نکات ایمنی و بهداشتی نیز حساسیت و دقت کافی را داشته باشد و با در نظر گرفتن حجم کالاهای سفارش داده شده اقدامات پیشگیرانه در زمان بسته بندی و ارسال بسته ها و مرسولات به درب منازل، را مد نظر قرار داده و ضمن حذف ترددهای غیر ضروری به تامین سلامت مشتریان بپردازد.

منبع: شرکت ملی پست

پایان پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<