پیشنهاد سردبیر گفتگو

تحقق سلامت همچون امنیت بدون مشارکت مردم امکانپذیر نخواهدبود

معاون اجتماعی پلیس پایتخت با بیان اینکه سلامت نیز همچون امنیت است و تحقق آن بدون رعایت و مشارکت تک تک افراد جامعه امکان پذیر نخواهد بود، گفت: با همراهی مردم و مشارکت اجتماعی شهروندان، می‌توانیم بر کرونا ویروس فائق از شر این بیماری خلاص شویم.

سرهنگ مراد مرادی در گفت‌وگو با تهرانیار گفت: آخرین سال قرن در حالی آغاز شد که کروناویروس مهمان ناخوانده مردم ایران و جهان شده بود و متاسفانه ناخواندگی این ویروس موجب افزایش بار روانی حاکم بر جامعه نیز شد.

وی با بیان اینکه با همراهی مردم و مشارکت اجتماعی شهروندان می‌توانیم بر ویروس کرونا فائق و زودتر از شر این بیماری خلاص شویم، گفت: در این مرحله نیز همکاری و مشارکت مردمی در از بین بردن ویروس کرونا ضروری است و بدون همکاری مردم در واقع پیروزی بر این ویروس و حفظ سلامت عمومی جامعه غیر ممکن خواهد بود.

مرادی تصریح کرد: شعار در خانه بمانیم و سفر نرویم در ایام نوروز مورد توجه شمار زیادی از شهروندان قرار گرفت و در ادامه نیز لازم است شهروندان به مسئولیت اجتماعی خود که پرهیز از ترددهای غیرضروری، استفاده از ماسک، رعاین فاصله گذاری فیزیکی و … است عمل کنند تا بتوان کرونا را شکست داد.

معاون اجتماعی پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه مقاومت های بدنی افراد در مقابل ویروس کرونا مختلف است، گفت: امکان دارد فردی صرفا ناقل بیماری باشد و همین موضوع به خوبی نشان دهنده این است که برای حفط سلامت در جامعه همه باید مشارکت کنند . سلامت نیز مانند امنیت است که لازمه آن مشارکت مردم است.

مرادی افزود: در مجموعه پلیس نیز ماموران وظیفه شناس ضمن رعایت اصول بهداشتی و پروتکل ها نقش موثری در مقابله با کرونا داشتند. ماموران مسئولیت پذیر پلیس در این ایام که بسیاری از شهروندان در خانه حضور داشتند از نقش خود برای تامین امنیت غافل نماندند. ماموریت های خود را انجام داده و نقش موثری در مقابله با احتکار اقلام بهداشتی نظیر ماسک، موادضدعفونی و … ایفا کردند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس مترو در توصیه و همراه کردن مردم برای استفاده از ماسک در این فضا نیز با ستادملی مقابله با کرونا همراهی داشتند و یگان های دیگر نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده اند که مردم تهران قدردان آنها هستند.

انتهای پیام

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<